Váš košík obsahuje
0 položek
o celkové hodnotě
0,- 
KATEGORIE
Platební metody
Co nám chcete sdělit:
Odběr novinek

Výměna florbalové omotávky

Výměna omotávky na florbalce.

Kvalitní omotávka je jedním z faktorů, který ovlivňuje přímo i nepřímo kvalitu hry. Oběhaný grip neplní své funkční poslání a držení florbalové hole s ošoupanou omotávkou může být i pocitově nepříjemné.

Nová florbalová hůl je opatřena základní omotávkou – gripem. Kvalita omotávky záleží na cenové hladině pořízené florbalové hole (ve většině případů platí, že čím dražší florbalka tím lepší omotávka).
V této chvíli má florbalista dvě možnosti buď hrát s florbalkou tak jak ji koupil (zatím nejčastější varianta) nebo si přemotat svrchní omotávkou, tedy over gripem. Výhody over gripu jsou v nižších pořizovacích nákladech, ale zase méně vydrží. V tomto případě základní omotávka zůstává a jen se obměňuje over grip (frekvence výměny opět závisí na kvalitě svrchní omotávky a hlavně na četnosti hraní). 
Ve většině případech je 80 % plochy omotávky v pořádku a jen asi 20 % je poničeno, proto lze krátkodobě poškozené místo přelepit například sportpáskou.


Nabídku florbalových omotávek naleznete v sekci OMOTÁVKY NA FLORBALKY
Výměna omotávky je velmi jednoduchá a mnoho z vás má zkušenost s výměnou u tenisových raket, což je velmi podobné.
Stará omotávka se odmotá a sundá z rukojeti (žerdě). 


Dočistíte, pokud na žerdi zůstaly kousky lepidla s omotávkou.
 


Připravíte si novou (odloupnete krycí fólii ze spodní strany gripu) a od vrchní části hole pomalu namotáváte ne hůl směrem dolů k čepeli.
 

Omotávku mírně utahujete k florbalce, aby dobře přisedla a lepidlo se dobře chytlo. Dodržujte rovnoměrný přesah omotávky přes sousední pásy (ne moc - nestačila by do konce a hlavně by se tvořily hrboly).


Na konci si připravte zakončovací pásek, konec omotávky si můžete zastříhnout a připravit na zakončení. Zakončovací pásek přilepte na konec omotávky a přilepte, tak aby konec pásku byl na žerdi.Výměnu omotávky zvládnul průměrně zručný florbalita za necelých 7 minut.Kontakty 
Mohlo by vás zajímat
Nejprodávanější
Naši partneři
internetový obchod, e-shop, B2C, B2B

Copyright © 2008 www.HrajuFlorbal.cz - internetový obchod se zaměřením na florbal
 X3M|Salming|Canadien|Exel|MPS|Extee

Hraju florbal, to je radost

statistics NetDirect